Skuteczność akcji mailingowych

badania statystyczne8Wraz z rozwojem internetyzacji społeczeństwa, mamy także do czynienia z dość ciekawymi zjawiskami, w ramach których możemy dość skutecznie i efektywnie podejść do promowania nowych produktów i usług, a co za tym idzie, wykorzystywać nowe technologie w celu osiągania lepszego poziomu sprzedaży. Jednym z nowszych osiągnięć, jest tutaj to, iż praktycznie każdy z nas ma w chwili obecnie swoją własną skrzynkę poczty email, a co więcej, aktywnie z niej korzysta, przesyłając podania o pracę, rejestrując konta na różnorodnych portalach i odbierając wiadomości zarówno prywatne, jak i służbowe. Zobaczmy więc, jak wykorzystać z marketingowego punktu widzenia fakt, iż poczta email stała się tak bardzo popularnym rozwiązaniem dla wielu milionów ludzi w całym kraju, oraz miliardów wręcz na całym świecie.

Kontynuuj czytanie... || Napisał dnia: 04.02.15 || Brak Komentarzy »

Akcja promocyjna rusza!

reklama1Każda firma i każde przedsiębiorstwo musi dbać o swój wizerunek. Mowa tu oczywiście o samej siedzibie firmy – musi to być budynek reprezentatywny, nie może to być raczej ruina, do której klient będzie bał się wejść, bo wygląda, jakby miała się zawalić. Jeśli firma chce być traktowana poważnie, to wszystko w niej musi być dopięte na ostatni guzik, jak to bardzo często mawiamy. Pracownicy powinni również w odpowiedni sposób się prezentować, powinni wyglądać ładnie, schludnie, powinni być dla klientów mili i uprzejmi. Ważne jest również to, by firma miała swoje reklamy, bo to w większości dzięki reklamom klienci w ogóle dowiadują się o istnieniu różnorodnych obiektów i placówek proponujących jakieś usługi czy towary. Dodatkową reklamą byłoby oczywiście posiadanie przez pracowników wizytówek, które można wręczyć każdemu w razie potrzeby, by być pewnym, że będzie on posiadał do firmy aktualne dane kontaktowe. W celach reklamowych firmy bardzo często decydują się również na organizację tak zwanych akcji promocyjnych mających na celu zachęcić klientów do korzystania z ich usług, do kupowania ich produktów, albo też jeśli firma jest na rynku zupełnie nowa to taka akcja promocyjna ma na celu poinformować klientów, że w branży pojawiło się nowe przedsiębiorstwo i jest już gotowe na przyjmowanie klientów. Zorganizowanie takiej akcji wcale jednak nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać i wie to doskonale ten, kto podobne przedsięwzięcie już w swoim życiu organizował.

Kontynuuj czytanie... || Napisał dnia: 05.08.14 || Brak Komentarzy »

Pomysłowe reklamy

analiza danych7Reklama to dźwignia handlu – tak się mówi i zresztą słusznie, bo taka jest prawda. Gdyby nie reklamy, to handel na pewno nie byłby dziś na takim poziomie, na jakim jest. Wszystko, co oferują istniejące dziś na rynku firmy, wszystkie usługi, wszystkie produkty są odpowiednio reklamowane i nawet żaden z przedsiębiorców nie myśli o tym, by zaoszczędzić na marketingu. Oczywiście można byłoby zrezygnować z reklam, ale czy aby na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, jakie skutki by to za sobą pociągnęło? O mowa tu o skutkach dotykających nie tylko samych przedsiębiorców, ale również klientów. Na pewno właściciele firm ucierpieliby na braku reklam utratą zdecydowanej większości dochodów. Ludzi widząc reklamę zazwyczaj dopiero wtedy zdają sobie sprawę z tego, że właśnie takiego produktu potrzebują. Dopiero wtedy, gdy widzą reklamę produktu chcą go mieć. Zatem decydują się na jego zakup pod znacznym wpływem reklamy, a więc w ten sposób na reklamie zarabiają przedsiębiorcy. Natomiast dla samych klientów reklama również jest bardzo ważna, bo mogą oni porównać produkty różnych firm chociażby pod względem cenowym, a to kwestia bardzo istotna, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy tak często narzekamy na rosnące ceny towarów. Jak więc widać, marketing bez reklamy istnieć nie może. Podobnie jak firmy nie mogą liczyć na wysokie zyski bez reklam, a klienci na rzetelną informację o produktach czy usługach.

Kontynuuj czytanie... || Napisał dnia: 23.07.14 || Brak Komentarzy »