Wynajem powierzchni magazynowej.

04Współcześnie prowadzenie większego przedsiębiorstwa produkcyjnego, wymagać będzie przede wszystkim sprawnej organizacji logistycznej, oraz zapewnienia sobie sporej przestrzeni magazynowej. Niestety nie jest to takie proste, jakby się mogło pozornie wydawać, wobec czego wielu przedsiębiorców, nie jest w stanie sprostać temu wyzwaniu. Budowa odpowiedniego gabarytowo magazynu nie jest tania, a to stanowi poważną blokadę. Rozwiązaniem alternatywnym jest tutaj wynajęcie powierzchni magazynowej u zewnętrznego przedsiębiorcy, który specjalizuje się właśnie w usługach magazynowania zewnętrznego. Zobaczmy w takim razie jakie korzyści płyną z zastosowania takiego rozwiązania, oraz jak zapewnić sobie odpowiednie warunki magazynowania zewnętrznego, aby przedsiębiorstwo mogło działać należycie i przede wszystkim miało zapewnioną płynną dostawę surowca produkcyjnego.

Lokalizacja zewnętrznego magazynu.

Przede wszystkim, najistotniejszą kwestię odgrywa tutaj lokalizacja zewnętrznego magazynu, bowiem w większości przypadków to właśnie od tego zależne będzie to, czy możliwa będzie sprawna obsługa logistyczna pomiędzy obiektami produkcyjnymi a magazynem. Chodzi o to, aby przesył surowca niezbędnego do produkcji oraz gotowych wyrobów był sprawny i szybki, zapewniając tym samym ciągłość produkcji. Warto tutaj szukać więc powierzchni magazynowej do wynajęcia w stosunkowo niewielkiej odległości od obiektów produkcyjnych. Maksymalnie może to być 100-150 km, bowiem taka odległość gwarantuje dość szybki i bezpieczny terminowo transport surowca.

Korzyści płynące z magazynowania zewnętrznego.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż w przypadku wynajmu powierzchni magazynowej, zapewniamy sobie zabezpieczenie na wypadek poślizgów u dostawców. Można bowiem zmagazynować większą ilość surowca produkcyjnego na zewnętrznym magazynie, gdzie na bieżąco będą uzupełniane zapasy, zaś w przypadku braku dostaw od producenta, po prostu wyciągamy surowce z magazynu. Co więcej, niektóre z tych surowców będą wymagać składowania w odpowiednich warunkach, a co za tym idzie, trzeba będzie zapewnić im magazyn klimatyzowany, co jest stosunkowo kosztowne. W przypadku większości firm zajmujących się świadczeniem wynajmu powierzchni magazynowej, pomieszczenia klimatyzowane są swego rodzaju standardem. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż jest to rozwiązaniem niezwykle korzystnym a co za tym idzie, warto wziąć je pod uwagę planując strategię magazynową swojego przedsiębiorstwa.

Gdzie szukać usługodawców?

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia gdzie szukać magazynu do wynajęcia. Na rynku obecnie pojawia się stosunkowo sporo tego rodzaju firm. Z reguły są to przedsiębiorstwa, które zawodowo wręcz wykupują opuszczone obiekty przemysłowe i dostosowują je do potrzeb magazynowania, a następnie wynajmują przygotowaną w ten sposób przestrzeń magazynową przedsiębiorcom, którzy przejawiają takie zapotrzebowanie. Jedną z takich firm jest Zrembud, która posiada już kilka tego typu obiektów magazynowych w całym kraju, a co za tym idzie, może świadczyć usługi na dość rozległym terenie.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 23.07.15. || Tagi:, , ||

Comments are closed.