Walka ze stresem.

wapno-kwiat_21188826Przedłużający się silny stres może być przyczyną wielu poważniejszych chorób i dolegliwości, toteż należy podejmować jak najszybsze działania mające na celu wyeliminowanie jego źródeł, a w przypadku kiedy jest to niemożliwe, na przykład w związku z wykonywaną pracą, obniżenie poziomu jego dokuczliwości, marginalizacji objawów niekorzystnych dla naszego zdrowia. Stres wpływa także negatywnie na nasz układ odpornościowy, skutkiem czego jesteśmy o wiele bardziej podatni na wszelkiego rodzaju przeziębienia, grypy oraz inne choroby o podłożu wirusowym i bakteryjnym. Dlatego też, tak bardzo ważnym jest likwidacja źródeł stresu, lub też minimalizacja jego objawów, aby nie były tak bardzo dokuczliwe, i nie powodowały dodatkowych problemów zdrowotnych.

Stres a obżarstwo.

Naukowo udowodnione zostało także to, iż w przypadku osób stosujących dość rygorystyczne diety żywieniowe, stres może być przyczyna ataku obżarstwa. Wynika to z faktu tego, iż osoby te bardzo dużą ilość swojej energii poświęcają na walkę z chęcią zjedzenia większej ilości posiłków. Zaś w sytuacji stresowej, prawie cała energia marnowana jest na walkę ze stresem, skutkiem czego nie pozostaje jej wiele na walkę z przemożną chęcią na batonika i kolejnego, i kolejnego. W wyniku osoby te, w sytuacjach stresowych po prostu objadają się, w wyniku braku odpowiedniej ilości energii.

Leczenie nadmiernego stresu.

Oczywiście najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie likwidacja źródeł stresu, niemniej jednak zdając sobie sprawę z tego, iż nie każdy może sobie pozwolić na zmianę pracy (wiadomo – bezrobocie na wysokim poziomie), należy poszukać innych rozwiązań, które pozwolą na skuteczną marginalizację stresu i jego negatywnego wpływu na komfort naszego życia. Kluczem do sukcesu wydaje się tutaj być przede wszystkim odseparowanie życia zawodowego od prywatnego, czyli zostawianie stresu związanego z pracą w pracy i wracanie do niego dopiero nazajutrz, aczkolwiek jest to wyjątkowo trudna sztuka do opanowania, bowiem każdy z nas, jeśli już coś silnie przeżywa to nie jest w stanie po prostu od tego się odciąć. Można tutaj jednak zastosować odpowiednie zioła, dzięki którym terapia stresu będzie miała lepsze szanse na powodzenie. Poprzez zażywanie odpowiednich mieszanek ziołowych, których zadaniem jest wzmożenie koncentracji (co ułatwi realizację celów zawodowych) , oraz obniżenie poziomu nerwowości, można będzie skutecznie obniżyć poziom stresu, a co za tym idzie, po prostu poprawić sobie komfort swojego życia.

Podsumowując.

Generalnie rzecz więc ujmując, trzeba tutaj stwierdzić, iż stres jest bardzo trudnym przeciwnikiem, który może być przyczyną wielu poważnych powikłań zdrowotnych, a co za tym idzie, należy go jak najszybciej wyeliminować ze swojego życia, bowiem tylko w taki sposób można będzie zapewnić sobie większy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Można także minimalizować jego negatywne oddziaływanie poprzez odpowiednie ziołowe terapie antystresowe, niemniej jednak najskuteczniejszym sposobem jest zmiana całego stylu życia, łącznie ze zmiana swojej pracy.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 23.09.15. || Tagi:, , , , ||

Comments are closed.