Naprawa układu hamulcowego w samochodach ciężarowych

zacisk 2Układ hamulcowy w pojazdach ciężarowych stanowi jeden ze zdecydowanie najbardziej istotnych ze względu bezpieczeństwa elementów, wobec czego też, należy tutaj stale monitorować jego stan techniczny, aby na bieżąco mieć możliwość usuwania wszystkich usterek. Bardzo często jednakże dochodzi tutaj po prostu do wyeksploatowania poszczególnych jego podzespołów, chociażby takich jak zaciski, co też niesie za sobą konieczność przeprowadzenia naprawy, wymiany bądź też regeneracji, przy czym regeneracja jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, bowiem przyczynia się do wygenerowania dość sporych oszczędności. Koszt regeneracji, jest tutaj z reguły kilkakrotnie niższy niż koszt zakupu nowego zacisku hamulcowego. Zobaczmy zatem gdzie można będzie zlecić regeneracji zacisków, oraz jakie jeszcze korzyści płyną z zastosowania takiego podejścia.

Korzyści płynące z regeneracji zacisków i siłowników.

Przede wszystkim powiedzmy sobie tutaj, iż regeneracji mogą podlegać wszystkie elementy układu pneumatycznego w pojazdach ciężarowych, aczkolwiek pod warunkiem, iż nie będą zbyt zniszczone. W niektórych bowiem przypadkach, niestety koniecznością jest wymiana zużytych elementów na nowe, co rzecz jasna przyczynia się do powstawania większych kosztów. Dlatego też warto tutaj na bieżąco monitorować stan techniczny poszczególnych podzespołów, siłowników, zacisków, aby w razie jakichkolwiek nieprawidłowości natychmiast zadziałać, bowiem dzięki temu można będzie jeszcze z całą pewnością przeprowadzić proces regeneracji zużytych elementów. Rzecz jasna, zregenerowany zacisk, czy też siłownik, nie będzie już w stanie sprawować się tak samo dobrze i tak samo długo jak nowy, jednakże za nieduże w sumie pieniądze zyskujemy nieco więcej czasu na zakup nowego zacisku lub też siłownika. Jednym słowem regeneracja siłowników i zacisków będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem, zapewniającym nam o wiele niższe koszty, a co za tym idzie, warto mieć ją na względzie w takich przypadkach.

Gdzie zlecić regenerację?

Znalezienie dobrego wykonawcy regeneracji zacisków oraz siłowników może także nastręczyć stosunkowo sporo problemów, bowiem nie każdy warsztat mechaniczny będzie w ogóle przystosowany do przeprowadzania tego typu działań, a co za tym idzie, nie będzie mógł poprawnie przeprowadzić regeneracji. Trzeba tutaj także pamiętać o tym, że regeneracja zacisków co samochodów ciężarowych wymaga sprzętu, doświadczenia i umiejętności, toteż zawsze warto poszukać rzeczywiście dobrego i solidnego mechanika. Oczywiście tego typu warsztaty znajdziemy w naszym kraju, a nawet praktycznie w każdym większym mieście, jednakże trzeba będzie się nieco naszukać, aby dotrzeć do tego właściwego, który będzie przeprowadzić poprawnie regenerację zacisków, siłowników oraz całych układów pneumatycznych. Tylko w taki sposób zapewnimy sobie solidnie wykonaną regenerację, co w wielu przypadkach jest istotą całego problemu.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 06.12.15. || Tagi:, , , ||

Comments are closed.