Pompy zatapialne do zadań specjalnych.

pompy-agitator-ktv2Bardzo często w toku realizacji prac budowlanych, mogą wydarzyć się sytuacje, które będą wymagały zastosowania odpowiednich pomp zatapialnych. Z reguły będzie to miało miejsce w przypadku, kiedy wykopy budowlane, w wyniku opadów atmosferycznych zostaną zalane, co też będzie uniemożliwiać prowadzenie dalszych prac. W takich przypadkach, koniecznością jest natychmiastowe pozbycie się wody deszczowej, wraz z zalegającym na dnie szlamem oraz innymi elementami stałymi, aby możliwe było kontynuowanie realizowanych prac. Do zadań tego rodzaju, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą odpowiednie pompy z agitatorem, który ułatwia mieszanie wody i zapewnia rozdrabnianie cząstek stałych przed wlotem do pompy. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej tej technologii, na przykładzie nowoczesnych rozwiązań oferowanych przez firmę Tsurumi.

Podstawowe parametry techniczne.

W pierwszej kolejności warto powiedzieć sobie kilka słów więcej na temat samej konstrukcji pompy Tsurumi z agitatorem, aby wiedzieć, w jakich warunkach będzie się ona sprawdzać najlepiej. Otóż pompa tego typu posiada króciec tłoczny usytuowany odgórnie, co zapewnia zmniejszenie średnicy samej pompy, co w niektórych przypadkach odgrywa dość istotną rolę, szczególnie jeśli musimy pompę zmieść w dość małych przestrzeniach. Korpus pompy wykonany jest ze specjalnej, wysoko odpornej gumy, zaś wirnik ze staliwa chromowanego. Wirnik tutaj dodatkowo zapewnia bardzo małe opory, oraz dość duży przelot, dzięki czemu wraz z pompowanym medium, można pozbywać się zawartych w nim cząstek stałych, nawet bez dokładnego ich rozdrobnienia.

Przeznaczenie

Pompy Tsurumi z agitatorem przeznaczone będą przede wszystkim do ciężkich osadów oraz piasku. Wyposażone są w czterobiegunowy silnik, co zapewnia bardzo dobre parametry pompowania. Sam agitator zaś pełni tutaj funkcje mieszacza medium, dzięki czemu wszystkie osady zalegające na dnie wody, są skutecznie mieszane, wzbudzane a przez to łatwiejsze do wypompowania. Ponadto, warto tutaj także pamiętać o tym, iż pompy Tsurumi z agitatorem dzięki rozwiązaniom konstrukcyjnym, mogą pracować nawet w niepełnym zanurzeniu, bez występowania problemów z chłodzeniem. Są to więc nowoczesne pompy do zadań wyjątkowo specjalnych, sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach. Charakteryzują się stosunkowo prostą budową, oraz wyjątkowo wytrzymałym silnikiem elektrycznym o dużej mocy.

Dostępnych jest kilka różnych wariantów pomp Tsurumi z agitatorem, dzięki czemu możemy dość dowolnie dobrać pompę w zależności od naszych potrzeb. Poszczególne modele różnią się nie tylko mocą i przepływem, ale także średnicą króćca tłocznego, maksymalną wysokością podnoszenia, oraz wieloma innymi parametrami, które w danym przypadku są niezwykle istotne, i wywierają istotny wpływ na możliwości pracy w danych zastosowaniach, czy też w poszczególnych warunkach.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 13.02.16. || Tagi:, , , , , , , , ||

Comments are closed.