Guziki i ich funkcja

guziki3Zdawać by się mogło, iż nie ma nic bardziej mało istotnego niż guziki. Niektórzy nawet są zdania, iż tolkienowscy hobbici są warci większego zainteresowania niż guziki, niemniej jednak trzeba stwierdzić, iż są w wielkim błędzie, chociażby z tego powodu, iż hobbici bez guzików nie mogli się obyć, natomiast guziki bez hobbitów w dalszym ciągu pozostają sobą i w cale nie odczuwają żadnego dyskomfortu z tego powodu. Przede wszystkim, chodzi nam tutaj o to, iż w rzeczywistości, guzik, taki mały i niepozorny, odgrywa niesamowicie istotną rolę w życiu każdego z nas. Chociażby dlatego, iż większość z nas, w przypadku braku guzika, niestety ale chodziłaby bez spodni. Przyjrzyjmy się nieco bliżej guzikom i ich istotności w codziennym życiu każdego z nas.

Znaczenie guzika w codziennym życiu.

Można powiedzieć, iż w większości przypadków guzik jest niczym, a nawet można powiedzieć, iż wielu ludzi używa guzika zamiennie ze słowem nic, bowiem uważa się potocznie, iż guzik jest nic nie znaczącym elementem, niemniej jednak odgrywa on w naszym życiu bardzo ważną rolę, o której opowiemy nieco więcej.

Otóż okazuje się, iż każdy z nas na co dzień posiada przy sobie co najmniej kilkanaście guzików, bez których absolutnie nie jest w stanie się obejść. Na przykład guziki w spodniach, bez których z cała pewnością każdemu spadłyby z tyłka, czy też guziki w koszulach, bez których rękawy leciałyby do talerza, a spod spodu wystawałby podkoszulek. W ten właśnie stosunkowo prosty sposób obaliliśmy mit o tym, że guzik to nic, bowiem okazuje się, iż guzik to jednak coś. Coś bardzo ważnego i istotnego, pełniącego niesłychanie istotną rolę.

Odpadł mi guzik. Ratunku!!!

Często trafiają się nam też śmieszne i zarazem poważne sytuacje, kiedy po prostu odpada nam guzik od spodni, bowiem był za słabo przyszyty, lub też po prostu był za mocno naciągany. W zasadzie nic nadzwyczajnego, ale bez przyszycia nowego guzika, niestety nie będziemy w stanie dalej użytkować naszych spodni, toteż trzeba znaleźć odpowiedni sklep z guzikami, i dopasować jeden, który będzie zgadzać się wzornictwem z pozostałymi guzikami u naszych spodni. Potem wystarczy tylko przyszyć i problem z głowy. Jednak trzeba przyznać, iż zwykłe nic, czyli guzik, jest w stanie zniszczyć całe spodnie, i to w przypadku kiedy go po prostu nie ma. Zaiste bardzo zabawna sytuacja.

Wracając do poważnego podejścia do tematu, warto tutaj także wspomnieć o tym, iż guziki możemy stosować w różnorodnej formie, a tym także guziki ozdobne, metalowe a nawet stylizowane na orientalne, aczkolwiek trzeba w pierwszej kolejności wiedzieć, gdzie takowe zakupić. My ze swojej strony podrzucamy mały, niewielki i nic nieznaczący link do sklepu (http://piekielko.com/sklep), w którym można zaopatrzyć się w różnorodne guziki a przede wszystkim w guziki o charakterze czysto orientalnym, które mogą naprawdę bardzo dużo zmienić w wyglądzie zewnętrznym naszych ubrań wykorzystywanych na co dzień.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 02.05.16. || Tagi:, , , , , , , , , , , , , , ||

Comments are closed.