Montaż instalacji elektrycznej w nowym domu jednorodzinnym.

łącznik dwubiegunowyWykonanie instalacji elektrycznej w nowym domu jednorodzinnym wiąże się z koniecznością poniesienia stosunkowo sporych kosztów, aczkolwiek w przeciwieństwie do remontu istniejącej instalacji nie nakładamy na siebie dodatkowego obowiązku przeprowadzenia remontu pomieszczeń. Tutaj i tak wszystko mamy przygotowane a wykończenie wnętrze będzie realizowane dopiero w późniejszym etapie, wobec czego też, z całą pewnością koszty będą o wiele niższe. Przyjrzyjmy się jednak kwestii tego, jak obniżyć nieco koszty wykonania instalacji elektrycznej w nowym domu jednorodzinnym z uwzględnieniem oczywiście kwestii braku strat w bezpieczeństwie i komforcie późniejszej eksploatacji instalacji.

Wybieramy odpowiedniego wykonawcę

Przede wszystkim zacząć trzeba będzie od znalezienia odpowiednio solidnego i profesjonalnego wykonawcy usługi montażu instalacji elektrycznej, co nie zawsze jest takie proste. W tym akurat aspekcie trudno mówić o oszczędnościach, bowiem wybór gorszego i tańszego wykonawcy, może nas narazić na niepotrzebne koszty wynikające z jego niewiedzy i braku doświadczenia. W tej kwestii zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalnej firmy elektroinstalacyjnej, której pracownicy będą posiadać stosowne uprawnienia SEP, oraz doświadczenie zawodowe, co tez będzie się od razu przekładać na wysoki poziom naszego bezpieczeństwa w toku późniejszej eksploatacji instalacji elektrycznej. Jednym słowem w tej kwestii nie ma co oszczędzać, bowiem chodzi o nasz komfort i bezpieczeństwo, jak również o ewentualną możliwość zaoszczędzenia pieniędzy w późniejszych etapach wykonania instalacji elektrycznej.

Dostawcy materiałów elektroinstalacyjnych.

Bezsprzecznie najlepszym sposobem obniżenia kosztów wykonania instalacji elektrycznej jest znalezienie dobrego dostawcy hurtowego, który będzie w stanie zapewnić nam przystępne ceny swoich materiałów elektroinstalacyjnych. W tym celu trzeba będzie jednak odwiedzić większa ich ilość a następnie zabrać od nich szczegółowe cenniki na gniazdka, kontakty, łączniki i inne materiały elektroinstalacyjne, które w następnej kolejności będziemy mogli ze sobą porównać, celem wyboru najlepszych i najtańszych dostawców. Może się także okazać, iż jeden dostawca zapewni nam przystępniejsze ceny na łączniki, drugi zaś na gniazdka. Tutaj także przydatny może się okazać dobry i doświadczony instalator, który z reguły bardzo dobrze wie, jak kształtują się ceny poszczególnych materiałów elektroinstalacyjnych u różnych dostawców, a czasami potrafi nawet zapewnić nam zniżki, które dostaje od dostawców przez wzgląd na spore ilości, jakie u niego kupuje. W tym przypadku możliwe będzie poczynienie pewnych sensownych oszczędności, aczkolwiek trzeba pamiętać, aby zawsze przede wszystkim, na pierwszym miejscu stawiać nasze własne bezpieczeństwo i komfort a dopiero potem szukać oszczędności.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 17.05.16. || Tagi:, , , , ||

Comments are closed.