Elewacja domu z naturalnego kamienia.

elewacja z piaskowcaWykonanie odpowiedniej jakości elewacji naszego domu to podstawa do zapewnienia sobie większego poziomu żywotności naszych murów, jak i do podniesienia poziomu komfortu wewnątrz domu. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż dobrze wykonana elewacja, jest jednocześnie warstwą izolującą, zarówno w kwestiach akustycznych, jak i termicznych, a co za tym idzie, zapewnimy sobie ograniczenie napływu wilgoci i zimna w sezonie jesienno zimowym, oraz gorąca w sezonie letnim. Jednym zaś z lepszych i bardziej trwałych rozwiązań w tym zakresie, jest zdecydowanie się na elewację z naturalnego kamienia, która jest o wiele bardziej trwała od innych typów elewacji, a jednocześnie bardziej odporna na działanie warunków atmosferycznych czy też na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Zobaczmy zatem, jak wygląda to wszystko w praktyce, i w jaki sposób zapewnić sobie solidne wykonanie kamiennej elewacji naszego domu.

Zalety zastosowania elewacji kamiennej.

W pierwszej jednak kolejności warto powiedzieć sobie nieco więcej na temat tego, z jakimi korzyściami wiąże się dla nas wykonanie elewacji z kamienia. Otóż, przede wszystkim jest to wyjątkowo trwałe rozwiązanie, odporne na działanie czynników atmosferycznych, jak również na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, czego niestety nie można powiedzieć o elewacjach z tynków mineralnych, bowiem pierwsze lepsze, silniejsze nieco gradobicie już wyrządzi nam poważne szkody w elewacji domu. Ponadto, taka trwała kamienna elewacja domu to także wysoki poziom estetyki i podniesienie prestiżu domu w najbliższej okolicy, dzięki czemu będziemy mogli czuć się jeszcze lepiej i bardziej komfortowo. Generalnie rzecz ujmując, nasz dom, kiedy podarujemy mu trwałą elewację kamienną, z cała pewnością będzie od razu lepiej się prezentować w najbliższym sąsiedztwie, a dodatkowo zyskamy także wyższy poziom komfortu wewnątrz, wraz z wyższym poziomem żywotności murów, które nie będą tak bardzo chłonąć wilgoci.

Wykonanie trwałej elewacji kamiennej.

Tego typu prace można co prawda wykonać jak najbardziej samodzielnie, niemniej jednak niezbędny będzie dość poważny sprzęt, którego zakup na jednorazową inwestycję, raczej będzie zupełnie mijał się z celem. Jeśli więc nie mamy od kogo pożyczyć sprzętu do mieszania kleju, oraz odpowiedniej piły do docinania płyt kamiennych, lepiej poszukać wykonawcy na zewnątrz w postaci solidnej firmy kamieniarskiej. Będzie się to wiązać z jeszcze jedną zaletą, a mianowicie zapewnimy sobie gwarancje na wykonane prace, a będziemy to wszystko mieć na piśmie, wobec czego, jakiekolwiek problemy w okresie gwarancyjnym z naszą elewacją nie będą za sobą pociągać dodatkowych kosztów. Generalnie, praca przy klejeniu elewacji kamiennej nie jest niczym wyjątkowo trudnym, niemniej jednak wymaga precyzji, aby każda płyta kamienna bła przyklejona równo i odpowiednio mocno, a następnie trzeba jeszcze zafugować szczególnie precyzyjnie wszystkie szczeliny pomiędzy płytami kamiennymi, aby woda nie mogła dostawać się pod warstwę elewacji. Jednym słowem w przypadku braku odpowiedniego podejścia, o wiele lepszym rozwiązaniem jest poniesienie nieco wyższych kosztów, i zlecenie przeprowadzenia prac doświadczonej firmie kamieniarskiej.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 19.05.16. || Tagi:, , , , ||

Comments are closed.