Zastosowanie łożysk przemysłowych.

walcowe_poprzeczneŁożyska przemysłowe, to pewien typ łożysk przeznaczonych do zastosowań typowo przemysłowych, czyli do wszelkiego rodzaju maszyn i urządzeń, obrabiarek i tym podobnych, stosowanych na przemysłową skalę. Różnią się one przede wszystkim podejściem konstrukcyjnym oraz wymaganiami technicznymi w wielu maszynach i urządzeniach przemysłowych, gdzie łożyskowanie elementów wałów musi być wykonane w sposób bezpieczny dla operatorów obrabiarek i niezawodny dla procesu technologicznego. Będą one nieco droższe niż zwykłe łożyska toczne, ale wynikać to będzie przede wszystkim z tego, iż przy produkcji zastosowane będą o wiele lepsze jakościowo materiały, co rzecz jasna będzie mieć duży wpływ na jakość samego łożyskowania w danym przypadku.

Dobór odpowiedniego łożyska do danego zastosowania.

Jeśli chodzi o łożyska przemysłowe, to bardzo ważnym etapem konstruowania wszelkiego rodzaju urządzeń i maszyn przemysłowych, jest staranne obliczenie wszystkich obciążeń występujących w danych miejscach, a następnie prawidłowy dobór łożyska w zależności od uzyskanych wyników obliczeń. W każdym przypadku będziemy osiągać zupełnie inne wyniki, toteż w każdym trzeba będzie dobierać zupełnie inne łożyska. Nie zawsze też w przypadku łożyskowania wałów w obrabiarkach, będziemy mogli zastosować łożyska igiełkowe, choć te akurat, w tych przypadkach sprawdzają się najlepiej, poprzez swoje zalety i osiągi, bowiem czasami trzeba będzie sięgnąć po tradycyjne łożyska walcowe (łożyska igiełkowe są podtypem łożysk walcowych), które mają wyższa wysokość przekroju. Tutaj podstawowym zadaniem konstruktora będzie dobranie takich łożysk, aby urządzenie czy też maszyna przemysłowa, mogła pracować bezpiecznie zarówno dla samego jej operatora jak i dla całego procesu. Po prostu w ostatecznym efekcie urządzenie powinno być w stu procentach niezawodne.

Producent łożyska.

Nie da się ukryć, iż bardzo istotnym elementem będzie także sam producent łożyska, bowiem każdy z nich stosuje inne technologie oraz inne materiały, mimo faktu, iż wszyscy powinni stosować się do ogólnie przyjętych w tej branży norm ISO, które określają parametry techniczne poszczególnych typów łożysk. Niemniej jednak niektórzy z nich mogą wykonywać łożyska o wyższych parametrach, znacznie przewyższając tym samym wymogi ISO, a co za tym idzie, łożyska te będą o wiele lepszym rozwiązaniem w wielu przypadkach. Takie są na przykład łożyska przemysłowe Nachi, które już od wielu lat niemiecki koncern dostarcza do wielu maszyn i urządzeń, gdzie sprawują się wyśmienicie przez wiele lat. Po prostu trzeba tutaj powiedzieć, iż łożyska przemysłowe dostarczane przez Nachi, charakteryzują się bardzo wysokimi parametrami technicznymi, co doceniane jest przez wszystkich użytkowników, a przede wszystkim przez wszelkiej maści konstruktorów i producentów obrabiarek, maszyn i urządzeń przemysłowych.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 25.05.16. || Tagi:, , ||

Comments are closed.