Masyw alpejski Monte Rosa a trekking.

matterhornNajpotężniejszym masywem górskim, całych Alp, jest leżący w Alpach Penińskich masyw o nazwie Monta Rosa (w tłumaczeniu po prostu: lodowiec). Wyjazd na trekking w tym kierunku to szczególnie ciekawa atrakcyjna propozycja dla pasjonatów alpejskiej wspinaczki. Oczywiście nie jest to wyjazd dostępny dla wszystkich, bowiem poziom trudności należy tutaj do bardzo wysokich, a co za tym idzie, początkujący nie powinni się decydować na takie ryzyko. Jedną z opcji skorzystania z możliwości odwiedzenia południowo-wschodnich zboczy masywu Monte Rosa, jest wyjazd na trekking w okolicy Matterhorn i Monte Rosa.

Zorganizowany wyjazd w okolice Monte Rosa.

Wyjazd tego rodzaju organizowany jest przez bardzo dobre, znane i szanowane za profesjonalizm biuro podróży Apter, ale tylko niewielka grupa uczestników wyjazdu na trekking woków Matterhorn i Monte Rosa, będzie mieć możliwość wybrania się na tę właśnie wysokogórską turę. Dla pozostałych uczestników oczywiście przewidziany jest łatwiejszy wariant, obfitujący także w liczne atrakcje alpejskie, przede wszystkim widokowe. W trakcie całej tury wysokogórskiej, przewidywane jest zdobycie trzech czterotysięczników, oraz wizytę w najsłynniejszym schronisku alpejskim Refugia Regina Margherita, zlokalizowanego na wysokości 4452 m n.p.m. tura wysokogórska, z całą pewnością będzie w stanie dostarczyć odpowiednich wrażeń wszystkim jej uczestnikom, szczególnie jeśli jest się pasjonatem alpejskiej przyrody i majestatycznych widoków alpejskich, a trzeba powiedzieć, iż będzie tutaj co oglądać.

Przebieg całego wyjazdu.

Wybierając się na trekking alpejski w masywie Monte Rosa, warto zauważyć, iż przez cały czas trwania wycieczki, będziemy przemieszczać się pomiędzy kolejnymi punktami noclegowymi, przemierzając trasy alpejskie o różnym stopniu trudności. Przewidziano tutaj także wyjazd osób mniej doświadczonych i bardziej doświadczonych, oferując tym słabszym i mniej zaprawionym w trekkingu alpejskim, krótsze i łatwiejsze do przebycia trasy. Podstawowa trasa z reguły będzie wymagać poświęcenia około ośmiu godzin na przebycie, przy czym trasa łatwiejsza z reguły wymaga czterech godzin, i raczej nie jest nastawiona na ciągły marsz, gdyż bardzo często, w miarę możliwości wykorzystywane są kolejki górskie. Można tutaj jednak powiedzieć, iż niezależnie od tego, na który wariant do pokonania się zdecydujemy, to z całą pewnością i tak, będzie to najlepszy wyjazd wakacyjny naszego życia. Raczej trudno będzie nam znaleźć lepsze rozwiązanie na spędzenie urlopu, niż wyjazd w rejony alpejskie, gdzie zetkniemy z prawdziwą przyrodą i jej potęgą.

Podsumowując, trzeba tutaj powiedzieć, iż rzeczywiście warto wybierać się na tego typu wyjazdy, bowiem dzięki nim, będziemy mogli prawidłowo wypocząć, a trzeba przecież przyznać, iż trekking w okolicy Monte Rosa oraz Matterhorn, zapewni każdemu odpowiednio dużą porcję aktywnego wypoczynku, co w wielu przypadkach będzie bardzo korzystnie wpływać na stan naszego zdrowia.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 25.06.16. || Tagi:, , , , , ||

Comments are closed.