Skąd się biorą auta zastępcze?

wypozyczalnia-samochodowJeżeli kiedykolwiek mieliśmy stłuczkę bądź uczestniczyliśmy w kolizji, wiemy, jak wygląda przebieg takiego zdarzenia oraz co dzieje się później. Dużą rolę odgrywa wcześniejsze zadbanie o opłacenie składek ubezpieczeniowych, jak również wezwanie odpowiednich służb w trakcie zdarzenia. Niemniej, czasami okazuje się, że pojazd nie jest sprawny albo nie nadaje się do bezpiecznego prowadzenia go, stąd też firmy ubezpieczeniowe oferują kierowcom auta zastępcze. Jednym z dostawców takiej usługi jest wypożyczalnia samochodów.

Jak wygląda wynajem aut dla klientów assistance?

Na początku warto powiedzieć, że przedsiębiorstwa wynajmujące pojazdy do różnych celów posiadają trzy różne kategorie umów: krótko-, średnio- i długookresowe. W większości przypadków kierowcy po wypadkach, którym proponowane jest zastępstwo, mają okazję skorzystać z dwóch pierwszych, przy czym średniokresowy typ jest powszechniejszy przy poważniejszych stłuczkach i naprawach związanych z tym faktem.

Czy nasze standardowe AC i OC pokrywa taki wydatek?

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów współpracy typu B2B, również i w tym wypadku klient odnosi pewne korzyści. W związku z faktem, że ubezpieczyciel jest jednym z długoterminowych zleceniodawców firmy oferującej wynajem aut, posiada on pewne korzyści i przywileje: niższe ceny, lepsze pakiety serwisowe, nowsze modele czy nawet bardziej znane marki do wyboru. Sprawia to, że nawet w przypadku, kiedy samodzielnie udajemy się do lokalnego przedsiębiorstwa, to wypożyczalnia samochodów może nam nie zaproponować tak dobrych warunków. Jesteśmy mniejsi, mamy mniejsze możliwości wspierania takiego biznesu, a na dodatek narażeni byliśmy w ostatnim czasie na koszty naprawy. W dodatku stłuczka, w której braliśmy udział, może źle wpłynąć na nasz ocenę w oczach firmy wynajmującej auta.

Czy muszę posiadać jakieś specjalne pozwolenia?

W przypadku, kiedy pojazd dostarczany jest na zlecenie firmy ubezpieczeniowej formalności wyglądają inaczej niż w przypadku indywidualnego korzystania z oferty. W takich wypadkach wypożyczalnia samochodów pozwala na większe ustępstwa, ponieważ wszelkie koszty pokrywa ubezpieczalnia.

Jeżeli więc wybieramy firmę świadczącą tego rodzaju usługi, warto, żebyśmy sprawdzili też, czy posiadają umowę z przedsiębiorstwem, którego nadrzędnym celem jest wynajem aut czy też dokonują tego, ponieważ posiadają wykupione na własność, bądź wzięte w leasing pojazdy różnej marki, koloru oraz roku produkcji. Często okazuje się, że w przypadku posiadania własnego zaplecza, firma nie przywiązuje takiej uwagi do konserwacji i serwisowania, jak robi to wypożyczalnia samochodów.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 20.10.18. || Tagi:, ||

Comments are closed.