Jak zaplanować biznes – wynajem lawet?

wynajem lawetRynek usług wszelkiego rodzaju stale rośnie w Polsce. Napływa do nas moda zachodnia, coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie modelów stosowanych przez zachodnich sąsiadów. Wśród nich znajdują się propozycje na wynajmowanie różnego rodzaju maszyn i sprzętów specjalistycznych. Z tego też względu przedsiębiorcy zakładający swoją pierwszą (lub kolejną, gdy pozwalają na to finanse i przepisy) firmę. Poszukują inspiracji w dopiero rozwijających się gałęziach gospodarki. Jedną z takich propozycji jest wynajem lawet – usługa z sektora transportu. związana często z pomocą drogową i coraz częściej z przewozem aut zza granicy.

Podstawowy konspekt biznesplanu

Nasze rozważania odnośnie otwarcia tego rodzaju przedsiębiorstwa powinniśmy zacząć od zastanawiania się nad opłacalnością i kosztami, jakie należy pomieść. Mają na to wpływ różnorodne czynniki, a w przypadku branży stosunkowo nowej dochodzi jeszcze poziom zaznajomienia klientów z określonym typem usług.

Kiedy decydujemy się na wynajem lawet, możemy ze spokojem założyć, że będziemy potrzebować jako kapitał początkowy 100-300 tysięcy złotych, w zależności od cen sprzętu, kosztów ubezpieczenia oraz wypłat dla pracowników obsługujących naszych klientów.

Podsumowując, powinniśmy pomyśleć o:

a) lokalizacji (duży, ogrodzony plac blisko stacji benzynowych, warsztatów samochodowych czy supermarketów),
b) początkowej inwestycji,
c) wielkości lokalnego rynku (najlepiej zdecydować się na miasto powyżej 4 tysięcy mieszkańców),
d) stopniu możliwego zainteresowania (czy znajdą się ludzie, żeby korzystać z naszych usług),
e) szansom na współpracę z miejscowymi firmami (np. myjniami, serwisantami).

 

Ile wyniesie prowadzenie interesu?

Kiedy już uda nam się otworzyć biznes, możemy myśleć o pożyczce albo samodzielnie sfinansować działalność. Istnieje kilka programów dla przedsiębiorców, którzy już jakiś czas działają na rynku i wykazują tendencje rozwojowe. Trudniej jest natomiast dostać kredyt na start, ponieważ banki niechętnie inwestują w firmy bez jasno określonego modelu i pewnego doświadczenia na rynku.

Utrzymanie miesięczne takiego przedsiębiorstwa różni się w zależności od regionu, jednak wynajem lawet to wciąż branża, w której klienci upatrują metody rozwiązania palących problemów: holowania auta po stłuczce, wypadku, bądź nagłej awarii któregoś z systemów pojazdu. Jeżeli więc mamy dobrą reklamę, wyrobiliśmy sobie dobrą opinię wysokiej jakości usługami, to nie musimy się martwić o stały napływ klientów. Przybędą oni, pozwalając nam utrzymać biznes.

 

Jakie formalności są konieczne na początek?

Rejestracja w odpowiednich urzędach związana z rozpoczęciem działalności gospodarczej. Ubezpieczenie wszystkich pojazdów, aby wynajem lawet był bezpieczny dla klientów. Zatrudnienie wykwalifikowanych kierowców z odpowiednimi uprawnieniami: prawa jazdy kat. B i B+E. Wystarczą one przy prowadzeniu interesu, w których podmiotem są autolawety holujące kilka pojazdów.

Choć wydaje się tego bardzo dużo na początek, to z pewnością w trakcie rozkręcania biznesu, wiele kwestii stanie się jasnych. W razie potrzeby można zatrudnić specjalistów.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 29.10.18. || Tagi:, , , , ||

Comments are closed.