Twarzą w twarz w biznesie

twarzą w twarz w biznesieRozwój technologiczny i cyfryzacja niemalże każdej dziedziny życia to fakt. Nie da się przed tym procesem uciec ani go zatrzymać. Rodzi się wręcz obawa, że sztuczna inteligencja wyprze człowieka i zastąpi go robotem najwyższej generacji. Czy człowiek posiada w sobie coś, czego żadne urządzenie nie jest w stanie podrobić?

Rozwój i wyciąganie wniosków

Maszyna sama w sobie nie ma pragnienia rozwoju. Człowiek natomiast potrafi uczyć się na błędach, analizuje i wyciąga lekcję na przyszłość. Umie patrzeć na zdarzenia w sposób obiektywny, dochodzi do prawdy, buduje na owocach, jakie przynosi mu kryzys. Człowiek jest świadomy tego, że posiadane kompetencje należy rozwijać i ubogacać. I w tym jego przewaga, że świadomie może kierować procesami jego umysłu.

Kompetencje miękkie

Są one cechą ludzką i mieści się w nich min. umiejętność porozumiewania się. Według Carnegie Institute of Technology 85% naszych sukcesów zależy od tego, w jaki sposób komunikujemy się z ludźmi. Warto się tej umiejętności uczyć, bo także w biznesie wraca się do spotkań osobistych, tworzenia relacji nie tylko za pomocą laptopa i smartfona. Organizowane są specjalne śniadania biznesowe, które mają na celu spotkanie z osobami z branży i nie tylko.

Komputer nie czuje

Urządzenie elektroniczne nie posiada empatycznych zdolności człowieka. Dlatego spotkanie w biznesie jest tak ważne. Podanie ręki, uśmiech, wzrok, a nawet zapach. Wspólna rozmowa przy kawie zdradza chociażby tembr głosu rozmówcy. To wszystko ma wpływ na wzbudzenie wzajemnego zaufania. W rozmowie więcej i szybciej można przedyskutować, a nawet popolemizować, niż przez najszybsze łącze internetowe.

Spotkaj się osobiście

Nic tak nie buduje więzi jak osobiste spotkanie i do tego nie jest zdolny żaden robot. We współczesnym świecie wiele osób ma dosyć elektronizacji i spinania wszystkiego ramami czasu. Śniadanie biznesowe to poznawanie się i dyskusja bez pośpiechu. To możliwość podzielenia się doświadczeniem, wiedzą, oczekiwaniami, projektami, wymiana wizytówek. A wszystko w klimacie wspólnej pasji i radości. Idea śniadań biznesowych jest współczesnym kluczem do osiągania sukcesów w biznesie.

Jeśli chciałbyś wziąć udział w takim śniadaniu i budować biznesowe relacje z ludźmi z Twojej okolicy, sprawdź kalendarz spotkań WFS – śniadania biznesowe Wrocław.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 21.03.19. || Tagi:, , ||

Comments are closed.