Czy warto uczyć się kroju i szycia?

kurs szyciaNauka kroju i szycia na poziomie pozwalającym na samodzielne szycie prostych elementów odzieży, czy też przeróbki oraz naprawy gotowych ubrań, zajmuje stosunkowo sporo czasu. Trzeba będzie także liczyć się ze sporymi kosztami, bowiem samy kursy kroju i szycia będą pociągać za sobą spore koszty, a do tego trzeba doliczyć koszt zakupu maszyny i pozostałego wyposażenia. Generalnie rzecz więc biorąc, bez zapasu gotówki, nie ma co myśleć o nauce fachu krawieckiego. Nawet jeśli trafimy na wyjątkowo promocyjny kurs kroju i szycia, to zawsze będzie to kilkaset złotych, które trzeba wydać, a które stanowić będą dopiero początek wydatków z tym związanych. Trzeba więc zadać sobie pytanie czy rzeczywiście warto w ogóle się za to zabierać?

Koszty kursów kroju i szycia.

Zanim w ogóle będziemy mogli rzetelnie udzielić odpowiedni na tytułowe pytanie, trzeba będzie odpowiedzieć sobie na kilka innych, bardzo kluczowych w tym zakresie. Przede wszystkim czy stać nas na opłacenie kursów kroju i szycia. Zakładając, iż poziom podstawowy to nie wszystko i z całą pewnością na nim nie poprzestaniemy. Koszty będą tutaj dość wysokie. Poniżej przedstawiamy przykładowe koszty kursów kroju i szycia organizowanych przez firmę Iguana Trend z Bielska Białej.

  • Kurs kroju i szycia dla początkujących – 20 godzin (5 spotkań po 4 h) – 350 PLN
  • Kurs dla średnio zaawansowanych – 28 godzin – (7spotkań po 4h) – 499,99 PLN
  • Krój i szycie dla zaawansowanych etap I i II – 28 godzin każdy (7 spotkań po 4h każdy) – 475 PLN każdy.

Już samo więc ukończenie wszystkich tych podstawowych kursów do poziomu zaawansowanego będzie pociągać za sobą koszty w wysokości 1799,99 PLN. Z całą pewnością nie każdy dysponuje taka gotówką, aczkolwiek jest możliwość rozłożenie sobie kursu na raty i robienie poszczególnych poziomów co kilka miesięcy. To na pewno pozwoli nam na znaczne ograniczenie kosztów. Warto też wyczekać na odpowiednie okazje, bowiem często może się przytrafić promocyjny kurs kroju i szycia w cenie nawet 1 PLN. W przypadku wspomnianej firmy Iguana Trend, jest to oferta kursu w zamian za zakup odpowiedniej maszyny do szycia, którą ostatecznie i tak musimy zakupić, więc oferta jest jak najbardziej korzystna.

Zalety ukończenia kursu kroju i szycia.

Poza tym, iż będziemy w stanie samodzielnie uszyć prostą sukienkę czy też dokonać drobnych przeróbek, w przypadku podstawowego kursu, to jeśli pójdziemy dalej to po ukończeniu wszystkich szczebli, wiedza będzie na tyle obszerna, iż pozwoli nam nawet podjąć pracę w zawodzie krawca. Biorąc pod uwagę tę kwestię, możemy powiedzieć, iż kursy kroju i szycia w Bielsku jednak warto jak najbardziej sobie zrealizować. Pozwolą nam pozyskać nową wiedzę i umiejętności. W przyszłości zaś może się to stać atutem na rynku pracy. Kto wie, może nawet dojdzie do sytuacji otwarcia własnego warsztatu krawieckiego? Z całą więc pewnością, jeśli tylko mamy odpowiednie środki, czas i chęci poznania nowego zawodu, to tak. Zdecydowanie warto.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 02.05.19. || Tagi:, , ||

Comments are closed.