Trekking dla każdego w Alpach i nie tylko.

trekking w AlpachWyjazd na trekking górski, to jedna ze zdecydowanie najlepszych form aktywnego wypoczynku. Z całą pewnością, trudno będzie znaleźć lepsza formę wypoczynku w ogóle. Tym bardziej, iż aktywność fizyczna w trakcie urlopu, będzie przyczyniać się do wysokiego poziomu regeneracji. Warto więc przemyśleć tego typu rozwiązanie na nadchodzący urlop w pracy. Szczególnie ze względu na fakt, iż obecnie możemy liczyć na całkiem przyzwoite oferty wyjazdów na trekking. Będzie to dobrą opcją nawet dla mniej doświadczonych pasjonatów górskich wojaży. Dla nich to bowiem znajdzie się przystępny trekking dla każdego w Alpach. Dopasowany do mniej doświadczonych podróżników, o zdecydowanie niższych wymaganiach.

Trekking dla każdego w Alpach a odpowiednie przygotowanie.

Niezależnie jednak od poziomu wymagań na wyprawie trekkingowej, do każdej z nich należy się odpowiednio przygotować. Mamy tutaj na myśli zarówno przygotowanie typowo fizyczne, jak i prawidłowe wyposażenie się w niezbędny na trasie sprzęt.

Jeśli chodzi o odpowiednie przygotowanie w zakresie fizycznym, to mamy tutaj kilka dobrych rozwiązań. Pozwolą one na lepsze przygotowanie się to trudów panujących na alpejskich szlakach turystycznych. Do najciekawszych opcji należy tutaj zaliczyć:

  • Częstsze wizyty na siłowni – pozwalające na poprawę kondycji, oraz przede wszystkim siły fizycznej. Warto tutaj skupić się na sile mięśni nóg, bowiem to one będą najbardziej obciążone podczas marszu górskimi bezdrożami.
  • Regularne wizyty na pływalni – które zapewnią poprawę wydolności i ogólnej kondycji.
  • Więcej aktywności na co dzień – zamiana samochodu na rower w drodze pracy, tak często jak to tylko możliwe
  • Kilka wypraw wstępnych o mniejszych wymaganiach – które pozwolą rozkręcić się na trasie i sprawdzić na bieżąco stan swojego przygotowania fizycznego do wypraw w Alpy.

Generalnie rzecz więc ujmując, nawet trekking na lekko w Alpach, o niższym poziomie wymagań, będzie jednak stanowić nie lada wyzwanie. Trzeba będzie się solidnie przygotować, bowiem w przeciwnym razie, będziemy narażać się na niepotrzebne zagrożenia.

Niezbędne wyposażenie na trekking w Alpach.

Trekking dla każdego w Alpach, będzie także stawiać przed nami pewne wymagania w zakresie niezbędnego wyposażenia. Nie trzeba będzie co prawda sprzętu typowo alpinistycznego, niemniej jednak koszty trzeba będzie ponieść. Chodzi tutaj głównie o kwestię zaopatrzenia się w profesjonalną odzież i obuwie trekkingowe. Powinny one charakteryzować się wysokim poziomem wytrzymałości na różnorodne uszkodzenia, jak również zapewniać wodoodporność. Do tego przyda się także solidny, wodoodporny plecak z podstawowym wyposażeniem w postaci termosu na ciepłą kawę czy też herbatę, apteczki oraz dodatkowego zabezpieczenia przeciwdeszczowego. Generalnie jednak, na prosty i przyjazny trekking dla każdego w Alpach, nie trzeba się przygotowywać tak samo jak na zdobywanie czterotysięczników.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 02.06.19. || Tagi:, , , ||

Comments are closed.