Maszyny do produkcji brykietów.

09-balickaWytwarzane brykietu drzewnego obecnie staje się bardzo dobrym rozwiązaniem na zagospodarowanie dużych ilości odpadów z produkcji stolarskiej i tartacznej. Wynika to przede wszystkim ze wzrostu zainteresowania tym materiałem opałowym. Spełnia on bowiem wszelkie normy ekologiczne, a jest także traktowany jak Odnawialne Źródło Energii (OZE). Podczas gdy my spalamy brykiet w piecu, nowe drzewa już rosną. Mimo stale powiększającej się populacji, lasów wcale nie ubywa, a wręcz przeciwnie, stale sadzone są nowe. Jedynym problemem pozostaje wycinanie puszczy amazońskiej, ale to już problem na inny temat. Tutaj warto pamiętać iż prowadząc tartak lub warsztat stolarki, poprzez inwestycję w maszyny do produkcji brykietów, można będzie zwiększyć dochodowość przedsiębiorstwa, pozbywając się jednocześnie dużych ilości wiórów i trocin.

Kupujemy odpowiednie maszyny do produkcji brykietów drzewnych.

Oczywiście trzeba będzie tutaj bardzo racjonalnie podejść do zakupów. Nie wszystkie maszyny do produkcji brykietów będą takie same. Nie wszystkie będą też sprawdzać się w naszym przypadku. Musimy tutaj dość umiejętnie skorelować wydajność pozyskiwanych maszyn z ilością wytwarzanego odpadu do przetworzenia na brykiet. Chodzi o to, aby maszyny pracowały regularnie, na bieżąco przerabiając odpady w brykiety. Nie ma większego sensu zakup dużych maszyn o olbrzymiej wręcz wydajności, jeśli nie będą one w pełni wykorzystane.

Trzeba też będzie zastanowić się nad kwestią tego, czy zdecydować się na maszynę nową, czy też lepiej poszukać na rynku wtórnym. Tutaj jednak sprawa jest dość prosta. Jeśli planujemy dość duża produkcję i dysponujemy dużymi ilościami wiórów i trocin, lepiej będzie kupić maszyny nowe. Będą z całą pewnością bardziej niezawodne, a i będziemy mieć zagwarantowany serwis w ramach gwarancji. W przypadku maszyn z rynku wtórnego, co prawda koszt zakupu będzie diametralnie niższy, jednakże nie będziemy mieć gwarancji, a i niezawodność maszyn będzie stać na o wiele niższym poziomie.

Przygotowanie niezbędnej infrastruktury.

Same maszyny do produkcji brykietów na nie wiele nam się zdadzą, jeśli nie przygotujemy odpowiedniej infrastruktury magazynowej i produkcyjnej. W końcu maszyny, trzeba mieć gdzie ustawić w bezpiecznym miejscu, a materiał wsadowy i gotowy brykiet też nie może leżeć pod gołym niebem. Niezbędne będą więc odpowiednie pomieszczenia, zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych. Pomieszczenia powinny być bardzo dobrze zaizolowane i wyposażone w wentylację. Chodzi przede wszystkim o to, aby zarówno wióry i trociny, jak i gotowy już brykiet nie były narażone na zawilgocenie. Wilgoć jest w tym przypadku najgorszym wrogiem produkcji brykietu. Będzie utrudniać scalanie brykietów przy pomocy wyciskanej z nich żywicy. Będzie także obniżać wartość opałową gotowego już brykietu. Będą to więc niezbędne inwestycje, od których uzależniona będzie jakość wytwarzanego brykietu. W przeciwnym razie po prostu produkcja będzie absolutnie nieopłacalna.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 03.06.19. || Tagi:, , , , , ||

Comments are closed.