Nowe okna w domu jednorodzinnym.

drewniana stolarka okiennaWymiana okien w domu jednorodzinnym to bardzo poważne zagadnienie, którego nie możemy pod żadnym pozorem bagatelizować. Chodzi tutaj bowiem nie tylko o kwestię estetyki czy komfortu użytkowania. Bardzo ważnym aspektem jest także współczynnik przenikalności cieplnej. Jednym słowem chodzi o poziom izolacji termicznej nowych okien do naszego domu. Trzeba bowiem pamiętać o tym, iż przez płaszczyznę okien wytracamy z naszych domów nawet do 40% ciepła. Im lepszej klasy okna zamontujemy o wyższym poziomie izolacji termicznej, tym lepiej dla nas. Dzięki temu bowiem koszty ogrzewania naszych domów będą o wiele niższe, a komfort termiczny w całym budynku ulegnie znacznej poprawie.

Wybieramy nowe okna do naszego domu.

Aby jednak cokolwiek w tym zakresie móc poprawić, koniecznie trzeba będzie ustalić kilka kwestii dotyczących wyboru nowych okien. Przede wszystkim musimy od samego początku rozstrzygnąć czy zdecydujemy się na okna drewniane, czy też wykonane z PCV. Obecnie w obydwu tych przypadkach mamy do czynienia z bardzo dobrymi parametrami technicznymi, a różnice pomiędzy technologiami objawiają się w innych aspektach.

  • Okna PCV – narażone są na oddziaływanie promieniowania UV. Wskutek tego z biegiem czasu będą wytracać swój kolor, staną się wyblakłe, kolor straci swoją żywotność.
  • Okna drewniane – w przeciwieństwie do okien PCV nie będą blaknąć a raczej z biegiem czasu mogą nieco ciemnieć. Trzeba jednak pamiętać o regularnym ich zabezpieczaniu przeciwko szkodnikom (korniki), oraz przed nadmiernym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak więc widzimy w każdym przypadku będziemy mieć do czynienia z dobrymi jakościowo oknami, aczkolwiek każde z nich maja swoje drobne wady. Trzeba nam więc zdecydować, które z nich będą dla mniej uciążliwe w codziennej eksploatacji, i odpowiednio dokonać wyboru naszych nowych okien.

Parametry techniczne okien.

Skoro już zdecydujemy się na konkretny materiał, z jakiego będą wykonane nasze nowe okna, trzeba będzie jeszcze dobrać je pod kątem parametrów technicznych. Tutaj wszystkie okna PCV oraz drewniane w Bielsku Białej będą się od siebie znacznie pod tym względem różnić. Oczywiście im lepsza klasa izolacji termicznej i akustycznej okna, tym jego cena będzie też wyższa. Tak samo cena będzie wyższa w przypadku okien realizowanych na specjalne zamówienie, co dotyczy przypadków, kiedy mamy niestandardowe okiennice, czy też wręcz kształty okien. Generalnie, powinniśmy tutaj postawić na jak najwyższy poziom jakości nowo kupowanych okien. Dzięki temu bowiem będziemy mogli osiągnąć o wiele wyższy poziom efektywności ogrzewania naszych domów. Będziemy mogli obniżyć koszty z tym związane. To zaś, zawsze będzie korzystne dla nas. Warto więc dość dokładnie i wnikliwie przeanalizować wszystkie tego typu kwestie, aby ostatecznie podjąć właściwą decyzję w tej materii.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 01.07.19. || Tagi:, , , , ||

Comments are closed.