Trekking w Alpach w dookoła Mont Blanc.

trekking wokół Mont BlancW Alpach znajdziemy mnóstwo doskonale przygotowanych tras trekkingowych. Zarówno zawodowcy, jak i początkujący znajdą tutaj zawsze coś dla siebie. Najciekawszym jednak miejscem są rejonie najwyższego szczytu alpejskiego, czyli Mont Blanc o (4808,72 m n.p.m.). Obecnie bardzo często organizowane są wyprawy w tym rejonie, ogólnie znane pod nazwą trekking TMB (Tour du Mont Blanc). Możemy wobec tego, skorzystać ze zorganizowanej przez biuro podróży wyprawy, co z całą pewnością zapewni nam dużo spokoju oraz poczucia komfortu. Ogólnie rzecz biorąc, może się także okazać, iż nawet koszty będą w pewnym zakresie niższe, niż w przypadku samodzielnej organizacji wyprawy trekkingowej w tej okolicy.

Wyprawa na trekking TMB.

Tak jak już wspomnieliśmy, obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się oferty znane pod wspólną nazwą trekking TMB. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż okolice Mont Blanc, oferują bardzo dobrze przygotowane trasy turystyczne. Zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej wymagających, którym nie straszne duże wyeksponowanie i przewyższenia na szlaku. Bardzo istotną kwestią jest sam fakt marszu szlakami turystycznymi w obliczu najwyższej góry Alp. Co prawda nie ma tutaj porównania z opcją zdobycia jej szczytu, niemniej jednak już sama jej bliskość robi na każdym piorunujące wrażenie. Zorganizowana przez biuro podróży wyprawa na tego typu trekking, będzie zawsze zapewniać maksymalny poziom dopasowania trudności szlaków do uczestników. Bardzo często wygląda to tak, iż każdego dnia jest do pokonania pewien odcinek, przy czym cała wyprawa dzieli się na dwie grupy. Grupa słabsza idzie krótszą i łatwiejszą trasą, której pokonanie zajmuje zwykle 3-4 godziny. Grupa bardziej zaawansowana idzie szlakiem trudniejszym, gdzie czas podróży może dochodzić nawet do 8-9 godzin. Jest to jednak znaczne usprawnienie, bowiem nawet doświadczony górski podróżnik, w przypadku słabszego dnia, może po prostu wybrać się na trasę krótszą.

Samodzielna organizacja trekkingu TMB

Oczywiście zawsze istnieje możliwość samodzielnego zorganizowania wyjazdu na trekking TMB. Będzie się to jednak wiązać z pewnymi wymaganiami. Musimy przede wszystkim starannie zaplanować każdy dzień podróży. Wybrać odpowiednie trasy do przemierzenia i zapewnić sobie noclegi w hotelach i schroniskach. Tutaj pojawia się pewna przewaga biura podróży. Z reguły posiada ono odpowiednie doświadczenie i kontakty, które pozwalają na łatwiejszą organizację noclegów. Bardzo często są w stanie zapewnić sobie także promocyjne koszty noclegów, ze względu na fakt najmu sporej liczby pokoi. Zorganizowana grupa ma jednak tę wadę, iż musimy dość sztywno trzymać się planu wyprawy. W przypadku zaś samodzielnej organizacji wyjazdu, możliwa jest pewna elastyczność i dostosowywanie planu do aktualnych sytuacji. Możemy zawsze wybrać inną trasę, czy też danego dnia zrezygnować z wyjścia przez wzgląd na gorsze warunki pogodowe. Generalnie rzecz biorąc, samodzielnie zorganizowany trekking TMB, może się okazać o wiele lepszym rozwiązaniem, wobec czego warto taką opcję wziąć pod rozwagę.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 29.07.19. || Tagi:, , , ||

Comments are closed.