Instrukcja zakładania soczewek

Ophthalmology. Soft contact lens insertion.Osoby, które chcą porzucić okulary na rzecz soczewek, bardzo często zastanawiają się, czy nie będzie dla nich kłopotliwe ich obsługa. Wbrew pozorom — zarówno zakładanie soczewek, jak i zdejmowanie soczewek jest niezwykle proste. Wystarczy, że będziemy pamiętać o kilku ważnych zasadach i z biegiem czasu ta czynność nie sprawi nam praktycznie żadnych problemów. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Państwu krótką instrukcję zakładania soczewek, która sprawi, że ta czynność będzie niezwykle prosta.

Zacznijmy od zakładania soczewek — tę czynność możemy rozpisać w czterech, niezwykle prostych krokach. Pierwszą, niezwykle istotną rzeczą, o której musimy pamiętać, jest dokładne umycie rąk. Zaleca się używanie mydeł antybakteryjnych w płynie. Po dokładnym osuszeniu rąk możemy zacząć zakładanie soczewek — ważne jest również to, abyśmy przy każdej aplikacji zaczynali od tego samego oka — pomoże to nam nabrać dobrego nawyku. W kolejnym kroku musimy sprawdzić, czy soczewka wywinęła się na drugą stronę — w tym celu wystarczy, że umieścimy ją na czubku palca i skierujemy do światła. Soczewka powinna mieć kształt idealnie półkulisty. Stosując soczewki Acuvue — czynność jest jeszcze prostsza.

Umieszczono na nich wskaźnik 123, dzięki któremu możemy szybko rozpoznać, kiedy są one wywinięte na drugą stronę. Kolejnym krokiem jest przytrzymanie otwartego oka — w tym celu musimy powstrzymać górną powiekę od mrugania. Soczewkę trzymamy na czubku palca, a z pomocą pozostałych palców ręki trzymającej soczewkę — przytrzymujemy jeszcze dolną powiekę. Musimy kontrolować ruch swoich rąk — następnie kierujemy wzrok ku górze i umieszczamy soczewkę na oku. Później już tylko puszczamy powiekę i na dosłowny moment zamykamy oko, w celu odpowiedniego dopasowania soczewki do naszej gałki ocznej. Wszystkie opisane czynności musimy także wykonać na drugim oku.

Zakładanie soczewek może nam się czasami wydawać bardzo trudne — zwłaszcza na początku, kiedy nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji wspomnianych soczewek zakładać. Na szczęście zarówno ich aplikacja, jak i późniejsze zdejmowanie są bardzo proste. Decydując się na soczewki jednodniowe Acuvue — musimy ściągać je każdego dnia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać dla siebie takie, które możemy nosić dłużej. Komfort ich użytkowania jest ogromny — soczewki sprawdzają się rewelacyjnie — nie tylko korygują naszą wadę wzroku, ale także umożliwiają uprawianie sportów, nawet takich jak pływanie. Prawidłowo założone soczewki nie powodują żadnego dyskomfortu. O zdejmowaniu soczewek dowiesz się na:https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/zakladanie-i-zdejmowanie-soczewek

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 30.10.19. || Tagi:, ||

Comments are closed.