Jaki system ogrzewania wybrać do swojego domu?

grzejnik kanałowyOgrzewanie każdego domu jednorodzinnego to kwestia niezwykle istotna w naszej strefie klimatycznej. Mamy tutaj bowiem do czynienia z bardzo niskim zakresem temperatur w porze zimowej, a to wymaga od nas dostarczenia do budynku dodatkowej energii cieplnej z zewnętrznego źródła. Najczęściej wykorzystywane są tutaj kotły centralnego ogrzewania w połączeniu z instalacjami grzejnikowymi. Obecnie jednakże coraz częściej do głosu dochodzą nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak pompy ciepła czy też ogrzewanie gazowe. Bardzo korzystnie w połączeniu z tymi rozwiązaniami prezentują się także grzejniki kanałowe, które zapewniają dodatkowy wzrost wydajności grzewczej, całej instalacji.

Jak działa grzejnik kanałowy?

Grzejniki kanałowe montowane są w płaszczyźnie podłogi. Jest to coś w rodzaju rynny kanałowej do odprowadzania wody z powierzchni płaskich. Tutaj jednak wewnątrz, mamy nagrzewnicę, przez którą przepływa czynnik grzewczy ogrzewający powietrze, oraz wentylator, wymuszający przepływ powietrza na stałym poziomie. Jest to rozwiązaniem bardziej efektywnym niż grzejniki ścienne, gdzie ruch powietrza zależny jest od temperatury doprowadzonego do grzejnika czynnika grzewczego. Ze względu na stabilną prędkość przepływu powietrza, ciepło rozchodzi się po pokoju w tym samym tempie, niezależnie od temperatury czynnika grzewczego. Nawet najlepszy na świecie producent grzejników ściennych nie jest w stanie tak dobrze wyprofilować swoich grzejników, aby zapewniały taki sam poziom komfortu eksploatacji jak ma to miejsce w przypadku grzejników kanałowych. Dlatego też, możemy tutaj powiedzieć, iż jest to rozwiązaniem niezwykle korzystnym, podnoszącym komfort cieplny w pomieszczeniach mieszkalnych a jednocześnie w wyniku tego, ograniczającym o około 15% koszty ogrzewania.

Pozostałe korzyści zastosowania ogrzewania kanałowego.

Na naszą uwagę zasługuje tutaj również fakt tego, iż grzejnik kanałowy montowany jest bezpośrednio w płaszczyźnie podłogi, a więc nie będzie blokować przestrzeni w pomieszczeniach mieszkalnych. Zyskujemy więc na ustawności każdego pokoju, gdyż przestrzeń po d oknem nie będzie już zajmowana przez grzejnik. Oczywiście musimy uważać, aby nie ustawić mebli bezpośrednio na grzejnikach kanałowych, jednakże jest to powierzchnia o wiele mniejsza, niż grzejniki ścienne, których także nie mogliśmy nigdy zastawiać. Bardzo ważne jest także to, iż w wyniku zastosowania wentylatora, kurz dostający się do nagrzewnicy, jest automatycznie filtrowany. Skutkiem tego nie będzie tutaj dochodzić do sytuacji, kiedy przez wzgląd na wyższą temperaturę czynnika grzewczego, spala się i wylatuje do góry, osiadając na ścianach, co przekłada się na ich zabrudzenie. Grzejniki kanałowe nie będą doprowadzać do zabrudzeń ścian czy też sufitu. Możemy więc powiedzieć, iż jest to rozwiązaniem niezwykle korzystnym z wielu względów, a przez to też, warto się nim zainteresować.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 25.12.19. || Tagi:, , , ||

Comments are closed.