Profesjonalna linia do produkcji brykietu drzewnego.

podawanie-do-karuzeliWytwarzanie brykietu drzewnego staje się obecnie jedną z ciekawszych i bardziej dochodowych branż. Wynika to głównie z faktu tego, iż jest to materiał opałowy o wysokim poziomie ekologiczności, a co za tym idzie, wielu właścicieli domów jednorodzinnych będzie wdrażać ogrzewanie swoich domów z jego wykorzystaniem. Jest to ważne, bowiem napędza to koniunkturę sprzedaży a tym samym i zapotrzebowanie na produkcję brykietu drzewnego. Warto więc sprawdzić, w jaki sposób podejść do inwestycji w własną wytwórnie brykietu drzewnego, aby przynosiła ona konkretne zyski, a jednocześnie dostarczała klientom dobrej jakości, w pełni ekologiczny i wysoce kaloryczny materiał opałowy.

Obiekty produkcyjne.

Podstawowym krokiem będzie tutaj inwestycja w niezbędne obiekty magazynowe oraz produkcyjne. Powinny one zagwarantować idealne warunki zarówno do składowania materiału wsadowego, jak również gotowego już brykietu drzewnego. Powinny także zapewniać idealne warunki do wytwarzania brykietu. Powinny być więc bardzo dobre izolowane przed wilgocią oraz wentylowane. Tak, aby wilgoć nie stanowił żadnego zagrożenia dla produkcji.

Bardzo ważną inwestycją będą także nowoczesne maszyny do brykietowania, które są w tym przypadku absolutnie niezbędne. Inwestycja w nowoczesną linię do produkcji brykietu drzewnego, będzie pochłaniać spore środki finansowe, jednakże jest absolutnie niezbędna, jeśli chcemy wytwarzać materiał opałowy wysokiej klasy. Dobre i nowoczesne maszyny do brykietowania posiadają odpowiednie komory do suszenia materiału wsadowego, a w połączeniu z innymi urządzeniami na linii produkcyjnej, gwarantują automatyzację całego procesu. Dzięki temu też, możemy produkować duże ilości brykietu drzewnego bez nadmiernego angażowania sił ludzkich w ten proces. Pracownicy powinni zajmować się tymi kwestiami produkcji, gdzie praca ludzka jest niezbędna, a tam gdzie możliwe jest wdrożenie maszyn, powinny być one wdrażane w pełnym zakresie.

Pozyskiwanie materiału wsadowego.

Istotną kwestią w procesie produkcji brykietu drzewnego, będzie także pozyskiwanie odpowiedniego materiału wsadowego. Oczywiście z jednej strony będą to wszelkiego rodzaju odpady z wycinki drzew prowadzonej w lasach. Taki odpad jednakże w pierwszej kolejności powinien stosunkowo długi czas odleżeć, aby w naturalny sposób pozbyć się wilgoci. W ostatnim etapie można nieco przyspieszyć, umieszczając go w suszarniach. Z drugiej zaś strony możemy pozyskiwać odpady z wszelkiego rodzaju produkcji tartacznej i stolarskiej. Wszelkiego rodzaju ścinki, wióry i trociny to materiał idealnie nadający się do przetworzenia na brykiet drzewny. Można go pozyskiwać w bardzo przystępnych cenach, bowiem wiele tartaków i stolarni po prostu nie jest w stanie zagospodarować ogromnych ilości wytwarzanego odpadu. Dla nich będzie więc korzystne już samo to, iż mogą w jakimś zakresie pozbyć się odpadu i jeszcze mieć z tego tytułu dodatkowe środki finansowe. Producent brykietu zaś, bardzo tanio pozyskuje duże ilości materiału do produkcji brykietu, w bardzo przystępnych cenach, co tylko podnosi opłacalność inwestycji.

Kontynuuj czytanie » || Napisał dnia: 26.03.20. || Tagi:, , , , , ||

Comments are closed.